biznes MLM home

Jak...?

kontakt

Czym jest MLM?

Marketing wielopoziomowy mylony jest często z konstrukcją znaną jako piramida finansowa. Różnica polega na tym, że w marketingu wielopoziomowym każdy węzeł drzewa sprzedaży może mieć własnych klientów, którym dostarcza towary wg ich potrzeb, przy czym jakość przeważnie przynajmniej w pewnym stopniu odpowiada cenie- a często cena jest niższa w porównaniu do przedmiotów podobnej jakości w sklepach - ze względu na mniejszą ilość pośredników. W piramidach finansowych nie ma zazwyczaj towarów lub występują pseudo towary - np. tzw. raporty. W marketingu wielopoziomowym węzeł zarabia na sprzedaży prowadzonej osobiście oraz na sprzedaży partnerów zgromadzonych w węzłach poniżej własnego. Węzeł nie zarabia na samym pozyskiwaniu nowych węzłów poniżej. W piramidzie finansowej zarobek węzła pochodzi wyłącznie z bardzo wysokiego wpisowego, wpłacanego przez nowych członków struktury za prawo włączenia się w tę strukturę.

W większości krajów świata, w tym w większości krajów Unii Europejskiej, sprzedaż lawinowa jest nielegalna. W Polsce organizowanie bądź kierowanie systemem sprzedaży lawinowej jest czynem nieuczciwej konkurencji zagrożonym karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

źródło Wikipedia

Czy możesz to sobie wyobrazić?

fragmenty książki Roberta Kiyosaki pod tytułem „Szkoła Biznesu”

Szkoła Biznesu

Jeśli chodzi o mnie, to jestem podekscytowany, pisząc te książkę i wspierając marketing sieciowy.Wiele takich firm oferuje milionom ludzi taka samą edukację w biznesie, jaka ja otrzymałem od bogatego ojca i możliwość budowania własnej sieci, zamiast spędzania swojego życia na pracy dla sieci.

            Nauczenie ludzi, aby zrozumieli potęgę budowania ich własnego biznesu, ich własnej sieci, nie jest łatwym zadaniem. Powodem tego jest fakt, iż większość ludzi nauczono, aby byli lojalnymi, ciężko pracującymi pracownikami, a nie właścicielami biznesu, którzy budują własną sieć(…)
Jeżeli chcesz być bogatym, a nie jedynie wysoko opłacanym pracownikiem bogatych, musisz iść do takiej szkoły biznesu, która nauczy cię, jak zostać przedsiębiorcą. (...)
„Problem z większością szkół jest taki, że biorą najzdolniejsze jednostki i uczą je, jak zostać menedżerami pracującymi dla bogatych, a nie menedżerami kierującymi pracownikami”.
Znaczącym powodem, dla którego wspieram marketing sieciowy jest to, że wiele firm w tym biznesie jest tak naprawdę szkołą biznesu. Nie jest to szkoła biznesu, która kształci inteligentne dzieci w kierunku bycia pracownikiem dla ludzi bogatych. Wiele firm w marketingu sieciowego – to szkoła biznesu. Takie wartości jak to, że najlepszym sposobem osiągnięcia zamożności jest uczenie siebie oraz innych ludzi bycia właścicielami biznesu, zamiast uczenia ich bycia lojalnymi pracownikami pracującymi dla bogatych.

 

 


P
rzydatne linki:

Bramka internetowa - sprawdzanie obrotów

Wstąp do CaliVita® - formularz


Menu:

Czym jest MLM?

Do której grupy ludzi się zaliczasz?

Dlaczego chcesz ze mną współpracować?

Opuść tę stronę, jeśli.....


Nasze serwisy:

Najciekawsze serwisy są tutaj

www.pucilowscy.pl

www.kroplazdrowia.pl

www.pucilowscy.pl/nazdrowie